wtorek, 19 listopad 2019 r.

Samochód w rzece. 2017-11-18
W dniu 18.11.2017 około godziny 1:30 do SKKM wpłynęła informacja o samochodzie osobowym, który wpadł do Dłubni na pograniczu miejscowości Batowice i Raciborowice. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 7, OSP Raciborowice i Oficera Operacyjnego. Po dojeździe pierwszego zastępu na miejsce zdarzenia, ratownicy natychmiast weszli do rzeki i stwierdzili obecność dwóch nieprzytomnych osób wewnątrz samochodu. Przez rozbitą prawą tylną szybę rozpoczęto ewakuację poszkodowanych. W momencie dojazdu ZRM strażacy z OSP Raciborowice przetransportowali pierwszego mężczyznę do brzegu rzeki. Wspólnie z ratownikami PSP wyciągnięto drugą osobę z samochodu i obie przekazano ZRM. Na miejscu akcji rozpoczęto resuscytację. Osoby poszkodowane ZRM przetransportowały do szpitali. Na miejsce zdarzenia przyjechał prokurator oraz biegły. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych samochód wyciągnięto z rzeki przy użyciu SCRt z JRG 2. Samochód przekazano protokołem Policji.