poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2800612

 

O krok od tragedii w jednym z garaży - Kraków ul.Petöfiego. 2017-12-04
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 04.12 ok godz. 17.00 do SKKM wpłynęła formatka ".W GARAŻU WG ZGŁ JEGO OJCIEC PRAWDOPODOBNIE ZASŁABŁ Z POWODU CUKRZYCY, JEDNAK WCZEŚNIEJ OJCIEC PRZEBYWAŁ W ZAMKNIĘTYM GARAŻU GDZIE WŁĄCZONY BYŁ SILNIK, PROSI O POMIAR CO"

Na miejsce zadysponowano zastęp z JRG SA PSP.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczono teren objęty działaniem ratowniczym. W wyniku rozpoznania, ustalono, ze mężczyzna w wieku 62 lat wraz z synem, naprawiał w garażu samochód, przy czym silnik pojazdu pracował, a drzwi wejściowe były zamknięte. W trakcie pracy przy pojeździe, starszy mężczyzna poczuł się źle i zemdlał w pomieszczeniu. Po zauważeniu powyższego, syn wyciągnął z pomieszczenia ojca, na zewnątrz budynku. Ojciec po krótkiej chwili odzyskał przytomność. Ojciec dodatkowo chorował na cukrzyce. Z relacji syna, wiadomo iż ten wiedząc o przewlekłej chorobie, „wtarł” w usta ojca cukierek.
Po przyjeździe na miejsce JOP, stwierdzono, ze na zewnątrz budynku znajduje się dwóch mężczyzn, obydwoje przytomni. Starszy mężczyzna uskarżał się na zawroty głowy, syn nie informował o żadnych dolegliwościach zdrowotnych. Zastosowano tlenoterapie 100% tlenem. W trakcie rozpoznania stanu zdrowia mężczyzn, na miejsce przyjechał zespól ZRM, który przejął osobę poszkodowana tj. ojca. Syn odmówił badania oraz wezwania karetki ZRM, oświadczył iż uda się we własnym zakresie do szpitala. Skontrolowano garaż pod względem obecności CO, stwierdzono poziom około 10 ppm. Rozpoczęto wietrzenie garażu. Po długotrwałym wietrzeniu, zbadano pomieszczenia-nie stwierdzono obecności CO.


Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja