środa, 13 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2208958

Wypadek na ul. Zabłocie w Krakowie 2017-12-24
W dniu 24.12.2017r. o godzinie 14.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie otrzymało zgłoszenie o samochodzie osobowym, który uderzył w słup sieci trakcyjnej przy ul. Zabłocie w Krakowie. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano GCBARt 4/24 VOLVO, SCRt SCANIA z JRG-2 oraz GBARt 2,5/24 MAN z JRG-1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zabezpieczono teren działań przy pomocy pachołków ostrzegawczych. Na miejscu obecna była już Policja, służba MPK oraz zespół ZRM który udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie w wieku ok 32 lat, którą wydobyto z pojazdu przed przybyciem na miejsce zastępów PSP. W trakcie rozpoznania ustalono, że samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył prawym bokiem w słup trakcyjny linij tramwajowej. Podczas działań ratowniczych zablokowany był jeden pas jezdni oraz jedna linia tramwajowa w kierunku ul. Nowohuckiej. KDR otrzymał informacje o zadysponowaniu przez ZRM śmigłowca LPR do osoby poszkodowanej. Niestety przybyły na miejsce lekarz z LPR stwierdził zgon kobiety, uczestniczki zdarzenia drogowego. Na miejsce przybył biegły sądowy. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca LPR oraz czynności prowadzonych przez Policję. Po zakończeniu oględzin przez Policję samochód usunięto z torowiska na pas zieleni oraz posprzątano pozostałości powypadkowe. Na tym działania zakończono.