niedziela, 21 październik 2018 r.

Wypadek w m.Iwanowice Włościańskie. 2018-01-05
W dniu 5.01.2018 ok godziny 7.50 wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w Iwanowicach Włościańskich. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG 5 w Krakowie i okoliczne OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych z których jeden dachował. W samochodach podróżowało łącznie sześć osób w tym dwoje dzieci. Na miejscu obecne były dwa zespoły ZRM , które udzielały pomocy medycznej uczestnikom zdarzenia. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przy użyciu pachołków ostrzegawczych i samochodów pożarniczych, zamknięciu ruchu drogowego na czas wykonywania dokumentacji przez Policję, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, postawienie pojazdu na koła przy użyciu wciągarki. Jedna osoba poszkodowana w wypadku po przebadaniu została zabrana do szpitala przez ZRM w celu dalszej hospitalizacji. Dalsze działania polegały na usunięciu pozostałości powypadkowych oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Pojazdy przekazano właścicielom.
AK