wtorek, 17 lipiec 2018 r.

Tragiczny wypadek na ulicy Lublańskiej w Krakowie. 2018-01-08
O godzinie 9:26 SKKM odebrało zgłoszenie o wypadku samochodu Mercedes na ulicy Lublańskiej w Krakowie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z JRG 7 wraz z Zastępcą Dowódcy JRG. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano Policję i pojazd osobowy, który uderzył lewym bokiem w mur na wysokości kierowcy. Uzyskano od policjanta informację, że u uwięzionego kierowcy jest niewyczuwalne tętno. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu przedniej szyby i po ocenie ABC przystąpiono do uciskania klatki piersiowej. Równocześnie zaczęto usuwać drzwi prawe i dach pojazdu. Po zrobieniu dostępu do poszkodowanego założono rurkę ustno-gardłową następnie rurkę krtaniową i wentylowano poszkodowanego przy użyciu worka samoroprężalnego. Po odsunięciu pojazdu od muru odciągnięto kolumnę kierowniczą i usunięto drzwi od strony kierowcy. Następnie nacięto próg i przy użyciu rozpieracza kolumnowego odsunięto przód pojazdu. Wraz z ZRM przełożono poszkodowanego na deskę ortopedyczną i ewakuowano do karetki. Po wykonaniu dostępu w uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję ściągnięto samochód na pobocze i usunięto pozostałości po wypadku. Pomimo wysiłku ratowników, nie udało się uratować poszkodowanego w wypadku kierowcy.

GO