niedziela, 21 październik 2018 r.

Zatrucie tlenkiem węgla w Jerzmanowicach 2018-01-12
W dniu 11.01. 2018r., o godz. 20:40 wpłynęło zgłoszenie do SKKM o zatruciu tlenkiem węgla jednego z mieszkańców domu jednorodzinnego w miejscowości Jerzmanowice. Dyżurny Operacyjny niezwłocznie zadysponował OSP Jerzmanowice, JRG-5 oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce obecne było już Pogotowie Ratunkowe które udzielało pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie, którego znaleziono nieprzytomnego w łazience. Stężenie CO w mieszkaniu wynosiło około 120ppm oraz 220ppm na piętrze.Zarządzono ewakuację pozostających w domu osób do sąsiedniego domu. Dokonano przewietrzenia pomieszczeń domu oraz udzielono pomocy ZRM przy reanimacji. Reanimacja nie przyniosła rezultatu, będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny lat 39. Przybyły na miejsce dodatkowe dwa zespoły ZRM, które udzieliło pomocy 5 pozostałym mieszkańcom w tym dzieciom w wieku 2,3,7 lat. Wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali zabrani w stanie dobrym do szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomiaru stężenia tlenku węgła w budynku mieszkalnym oraz ewakuacji osób znajdujących się w domu. Dokonano przewietrzenia mieszkania oraz ponownego skontrolowania mieszkania urządzeniami których pomiar nie wykazał obecności tlenku węgla. Właścicielowi przekazano miejsce zdarzenia z zaleceniem nie korzystania z piecyka gazowego do momentu skontrolowania przez odpowiednie podmioty oraz kontrole wentylacji w budynku mieszkalnym. Na tym działania zakończono. Na miejscu przybyła Policja, która wyjaśnia okoliczności zdarzenia.