środa, 8 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2803070

 

Śmiertelna ofiara pożaru w mieszkaniu - Kraków os. Na Stoku 2018-01-12
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 12.01.2017 ok godz.09.55 do SKKM z CPR-u wpłynęła formatka informująca o zadymieniu na jednej z klatek schodowych w bloku mieszkalnym na os.Na Stoku.
Na miejsce z JRG SA PSP zadysponowano: GBA-Rt, GCBA-Rt, SCD-37. Na miejsce udał się również Dowódca JRG.

Po przyjeździe na miejsce w wyniku rozpoznania ustalono, że w klatce II wyczuwalny jest zapach dymu. Po skontrolowaniu budynku od zewnątrz zauważono zaczernienie szyb na trzeciej kondygnacji oraz wydobywającą się niewielką ilość dymu przez nieszczelność okna. Działania polegały na sprawieniu drabiny D10W do balkonu mieszkania na 2 piętrze i wprowadzeniu roty z linią szybkiego natarcia. Druga rota została wprowadzona przez klatkę schodową. Otwarto okna na klatce, przez uchylone drzwi (ratownicy nie otwierali drzwi) wprowadzono prąd gaśniczy do wnętrza mieszkania. W początkowej fazie pożaru odłączono w mieszkaniu prąd przez wykręcie bezpieczników oraz zakręcono dopływ gazu do mieszkania. Wprowadzona rota od strony klatki w trakcie rozpoznania bojem wykorzystywała kamerę termowizyjną do lokalizacji pożaru. W trakcie przeszukania mieszkania ujawniono zwęglone ciało osoby dorosłej w pokoju z balkonem. Ze względu na mocno posunięte uszkodzenia ciała w postaci zwęglenia osoby ujawnionej w pogorzelisku nie podjęto czynności ratowniczych. Na miejsce przybył ZRM z lekarzem, ktróry stwierdził zgon. W czasie działań gaśniczych wydano polecenia, aby osoby znajdujące się w mieszkaniach w KL II pozostały w nich do czasu zakończenia akcji gaśniczej.
Po ugaszeniu skontrolowano mieszkania powyżej na obecność tlenku węgla. Mierniki nie wykazały obecności CO. Nie skontrolowano dwóch mieszkań brak lokatorów - mieszkania wynajmowane wg przekazu sąsiadów. Zadymioną klatkę schodową i mieszkania oddymiono wykorzystując wentylator. Na miejsce przybyło pogotowie gazowe, które zdemontowało licznik gazowy. Miejsce pożaru przekazano Policji.
Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP.
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja