poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Wypadek na 385 kilometrze autostrady. 2018-01-17
W dniu 17.01.2018 około godziny 19.55 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 385 kilometrze autostrady A4. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy z JRG 3, Oficera Operacyjnego, oraz najbliższe OSP. Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że bus Mercedes Sprinter najechał na tył samochodu dostawczego przewożącego deski. Samochodem dostawczym podróżowały 2 osoby- nic im się nie stało. Busem podróżowało 8 osób z których 1 osoba została poszkodowana . Zabezpieczono miejsce akcji. Rota medyczna oraz ratownicy z OSP założyli mężczyźnie opatrunek , sprawdzono mu parametry życiowe i przeprowadzono badanie urazowe. Monitorowano jego stan do przybycia ZRM , któremu został przekazany. Pozostałe osoby podróżujące busem zostały umieszczone tymczasowo w samochodach pożarniczych pod nadzorem ratowników z uwagi na panujące warunki atmosferyczne/ opady śniegu, wiatr, niska temperatura/. Został zadysponowany dla nich SKW z JRG3. Na czas działań zamknięto całkowicie ruch na A4 w kierunku Katowic. Miejsce działania oświetlono. Przybyła na miejsce Policja zajęła się wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia. Załoga ZRM która przybyła na miejsce zajęła się poszkodowanym oraz zbadała pozostałych uczestników zdarzenia - do szpitala zabrano 1 osobę , pozostali nie wymagali hospitalizacji. Na miejsce przybyły 2 samochody zabezpieczenia autostrady , które zabezpieczyły miejsce zdarzenia. Po wykonaniu przez Policję czynności wyjaśniających uszkodzonego busa przemieszczono na pas awaryjny i odblokowano 1 pas A4. Po uprzątnięciu jezdni wszystkie pojazdy ustawiono na pasie awaryjnym i puszczono oba pasy ruchu. Po osoby z busa przyjechał samochód zastępczy oraz laweta Pomocy Drogowej. Na tym działania zakończono. Dalsze postępowanie na miejscu zdarzenia przejęła Policja oraz służba zabezpieczenia autostrady.
AK