środa, 20 listopad 2019 r.

Wypadek na DK 94 w Czajowicach. 2018-01-25
W dniu 24.01.2018 r. o godzinie 10.04 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu ciężarowego z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Czajowice. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy z JRG 5 wraz z Dowódcą i pobliskie OSP. Po przybyciu na miejsce akcji zastano wypadek samochodu ciężarowego marki Scania z naczepą oraz samochodu osobowego marki Opel Corsa. Samochód ciężarowy znajdował się w rowie przechylony na bok, nie było w nim osób poszkodowanych wymagających interwencji Pogotowia Ratunkowego. Samochód osobowy znajdował się na poboczu po przeciwnej stronie jezdni wewnątrz którego znajdowała się poszkodowana osoba. Pierwszej pomocy osobie poszkodowanej udzielili ratownicy medyczni z karetki transportowej, którzy najechali na wypadek. Działania PSP polegały na zablokowaniu ruchu w obydwu kierunkach na DK 94, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pojazdami pożarniczymi i pachołkami, odłączeniu akumulatora w uszkodzonym samochodzie osobowym. Na miejsce przybył ZRM, któremu ratownicy przekazali poszkodowaną a następnie udał się z nią do szpitala. Po przybyciu Policji i wykonaniu dokumentacji pozamiatano z jedni resztki z rozbitych pojazdów oraz zebrano sorbentem rozlane płyny eksploatacyjne i wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce przybyła Pomoc Drogowa, która zabrała uszkodzony samochód osobowy. W związku z faktem, że samochód ciężarowy znajdował się poza jezdnią nie stwarzając zagrożenia pozostał w rowie do momentu przybycia na miejsce holownika. W uzgodnieniu z Policją podjęto decyzję o przywróceniu ruch w obydwu kierunkach. W działaniach brało udział OSP Biały Kościół i Wielka Wieś. Ogółem w zdarzeniu uczestniczyło 5 zastępów w tym 23 strażaków.
Holownik przybył na miejsce po godzinie 12.00. W czasie wyciągania samochodu z rowu na miejsce zadysponowano OSP Biały Kościół w celu zabezpieczenia miejsca zdarzenia, wstrzymania ruchu na jednym pasie i posprzątania płynów i resztek eksploatacyjnych.

KR-P