środa, 15 sierpień 2018 r.

Wypadek na DK 44 w Borku Szlacheckim. 2018-02-11
W dniu 11.02.2018 r. o godzinie 19:37 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze krajowej nr 44 w miejscowości Borek Szlachecki. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG Skawina i Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych. W samochodzie Volvo na siedzeniu przednim pasażera siedziała kobieta uskarżająca się na bóle w klatce piersiowej i duszności. W drugim pojeździe Toyota Avensis, z uwagi na wielkość zniszczeń kierująca pojazdem była uwięziona. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Odłączono przewody akumulatora i zakręcono w pojeździe gaz. Za pomocą narzędzi hydraulicznych wykonano dostęp do poszkodowanej w Toyocie. W czasie prowadzenia działań w pojeździe znajdował się strażak, który przytrzymywał głowę celem udrożnienia dróg oddechowych. Poszkodowana została wyciągnięta na noszach typu deska i przekazana przybyłemu na miejsce Zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Po kilkudziesięciu minutach reanimacji lekarz stwierdził zgon. Drugiej poszkodowanej podawano tlen i prowadzono wsparcie psychiczne do czasu przyjazdu drugiego ZRM. Na miejsce przybyła Policja oraz biegły sądowy. W czasie prowadzenia działań ruch odbywał się zorganizowanym przez Policję objazdem. Po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych przez Policję ruch na DK 44 został przywrócony.

KR-P