piątek, 22 listopad 2019 r.

Pożar stodoły 2018-03-23
W dniu 23.03.2018 r. o godz. 05:50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o palącej się stodole w miejscowości Niedźwiedź. Do akcji zadysponowano 3 zastępy OSP, 2 zastępy z JRG 7 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zastępów z OSP stwierdzono, iż pożarem objęta jest cała stodoła w wyglądającym na opuszczone gospodarstwie rolnym. Z ustaleń świadków wynikało, że nikt nie powinien przebywać w jej wnętrzu. KDR z OSP Słomniki podjął decyzję o zabezpieczeniu miejsca, podaniu na ogień dwóch prądów wody w natarciu okrążających budynek oraz kierowaniu ruchem w miejscu zdarzenia w sposób wahadłowy na trasie Słomniki- Kocmyrzów. Przybyły na miejsce KDR z JRG-7 podtrzymał powyższe rozkazy i polecił usunąć wiszące, stanowiące zagrożenie dla ratowników dachówki. Podczas dogaszania, przekopywania i oddymiania pogorzeliska strażacy odnaleźli w słomie spalone zwłoki ludzkie. Po całkowitym ugaszeniu zgliszczy budynku miejsce zdarzenia przekazano policji. Na tym działania zakończono.
Na miejsce przybył Komendant Miejski PSP Kraków- mł.bryg. Nosek Artur oraz Naczelnik Wydziału Operacyjno- Szkoleniowego KM PSP Kraków- mł. bryg. Arkadiusz Kielin.