wtorek, 17 lipiec 2018 r.

Wypadek - Kraków ul. Igołomskiej/Brzeska 2018-03-26
W dniu 25.03.2018 r. o godzinie 21.44 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku na skrzyżowaniu ulic Igołomskiej i Brzeskiej w Krakowie. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG 4, zastęp techniczny z JRG SA, pobliskie OSP oraz Oficera Operacyjnego SKKM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono, że kierująca samochodem osobowym po wcześniejszej kolizji z samochodem ciężarowym uderzyła lewym bokiem w słup oświetleniowy. Wewnątrz pojazdu znajdowała się osoba poszkodowana, która była przytomna i w kontakcie słownym. Ze względu na poważne uszkodzenia samochodu kobieta nie mogła opuścić pojazdu. Poszkodowanej podano tlen i zabezpieczono przed utratą ciepła. Przy użyciu narzędzi hydraulicznych odcięto dach i drzwi samochodu dzięki czemu kobieta została uwolniona i przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W czasie prowadzenia działań ruch na skrzyżowaniu był utrudniony. Druhowie z pobliskich OSP zorganizowali objazd. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz Pogotowie Energetyczne. W zdarzeniu brały udział OSP Kościelniki, Wolica, Wyciąże.

KR-P