poniedziałek, 10 grudzień 2018 r.

Wypadek w miejscowości Przybysławice. 2018-03-31
W dniu 31.03.2018 r. o godz. 13.08 wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Przybysławice gmina Skała. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 5, Oficera Operacyjnego SKKM i pobliskie OSP. Po przybyciu na miejsce zastano wypadek dwóch samochodów osobowych. Jednym z pojazdów podróżowały cztery osoby, w tym dwójka dzieci. W wyniku zderzenia odnieśli niewielkie obrażenia. W drugim pojeździe podróżował jedynie kierowca, który został uwięziony w zniszczonym samochodzie. Na miejscu obecne były dwie karetki Ratownictwa Medycznego oraz Zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zaopatrywał osobę poszkodowaną. Działania przybyłych na miejsce pierwszych zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia za pomocą samochodów gaśniczych, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W celu wykonania dostępu do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych dokonano częściowego usunięcia dachu, drzwi oraz odciągnięciu przodu pojazdu. Po wykonaniu dostępu do kierowcy oraz po założeniu kołnierza ortopedycznego i ułożeniu na desce został przetransportowany do śmigłowca. Rodzina podróżująca jednym z pojazdów po przebadaniu przez ZRM została zabrana do szpitala na dalszą diagnostykę. Po zakończeniu czynności przez policję pojazdy zostały zabrane przez lawety. Usunięto pozostałości powypadkowe, dokonano sorpcji płynów eksploatacyjnych z jezdni. W czasie prowadzenia działań ruch w obu kierunkach był zablokowany. Ogółem w zdarzeniu brało udział 8 zastępów, w tym OSP Przybysławice, Skała i Miłocice.

KR-P