poniedziałek, 10 grudzień 2018 r.

Wypadek ul Królowej Jadwigi 2018-04-04

W dniu 03.04.2018 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na ulicy Królowej Jadwigi w Krakowie. Niezwłocznie do akcji zadysponowano zastępy z JRG 3. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że w wypadku udział brały 3 samochody: autobus MPK oraz 2 samochody osobowe. W samochodzie osobowym uwięzione są 2 osoby. Aby je wydobyć z samochodu strażacy użyli specjalistycznych narzędzi hydraulicznych a następnie poszkodowane osoby przetransportowali do zespołów ZRM. Z autobusu żaden z pasażerów nie odniósł obrażeń wymagających zabrania do szpitala. Na miejsce akcji przybyły: zespoły ZRM, Policja, Pogotowie MPK oraz Biegły Sądowy. Po zakończeniu czynności ratowniczych i dochodzeniowych uszkodzone samochody usunięto na pobocze, droga została przejezdna.