poniedziałek, 6 lipiec 2020 r.

Nieszczęśliwy wypadek na Zakrzówku 2018-04-22
W dniu 22.04.2018 r. o godz. 18:04 wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie zgłoszenie o wypadku w którym kobieta spadła na półkę skalną z dużej wysokości na Zakrzówku w Krakowie. Niezwłocznie do akcji zostały zadysponowane zastępy z 2 zastępy z JRG, Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie oraz Grupy specjalistyczne SGRW-N, SGRW . Pierwszy przybyły zastęp udał się do bazy nurkowej i do czasu przybycia zgłaszającej zaczął wypatrywać poszkodowanej przy użyciu lornetki. Na terenie zalewu przebywało kilkaset osób, nie stwierdzono nietypowego zachowania, ustalenie miejsca zdarzenia było niemożliwe. Po chwili zauważono ratownika medycznego poruszającego się wzdłuż półki skalnej i udano się ze sprzętem ratownictwa wysokościowego, deską ortopedyczną i torbą R1 w jego kierunku. Na miejscu, na półce skalnej zastano kobietę w wieku 21 lat nieprzytomną z zachowanymi funkcjami życiowymi pod opieką ratownika ZRM. Ratownicy PSP przygotowali poręczówkę na miejscu prowadzonych działań, wspomagali ratownika ZRM w zaopatrywaniu poszkodowanej i przygotowywaniu do ewakuacji. Przybyła na miejsce SGRWys opuściła osobę poszkodowaną w noszach wannowych do łodzi z JRG4 na zalewie. Łodzią poszkodowana została przetransportowana na brzeg, a stamtąd na parking przy ulicy Wyłom, gdzie czekał śmigłowiec LPR. Miejsce lądowania i startu śmigłowca zostało wcześniej zabezpieczone przez ratowników PSP.