sobota, 11 lipiec 2020 r.

Wypadek cysterny Kraków ul. Nowohucka 2018-04-25
W dniu 24.04.2018 o godz. 16.39 do SKKM w Krakowie wpłynęła informacja, że w Krakowie na ul. Nowohuckiej doszło do wypadku samochodu ciężarowego (cysterny) oraz 3 samochodów osobowych. Niezwłocznie do akcji zostały zadysponowane zastępy z JRG 2, JRG 4, JRG 6 , JRG SA PSP w Krakowie oraz Oficer Operacyjny. Na miejscu obecny był również Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu drogowym brały udział: samochód ciężarowy marki Scania wraz z naczepą oraz trzy samochody osobowe: Toyota Auris , Opel Insignia oraz Mitsubishi Carisma. Samochód ciężarowy najechał na jadące przed nim samochody osobowe, a następnie uderzył w separatory betonowe i przejechał na przeciwległy pas jezdni. W wyniku powyższego zdarzenia ranny został kierowca samochody ciężarowego. Wśród osób podróżujących samochodami osobowymi nie było poszkodowanych. W pierwszym etapie akcji, działania Straży Pożarnej skupiły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy kierowcy oraz ograniczeniu wycieku oleju napędowego wzdłuż jezdni do studzienek burzowych. Aby dotrzeć do kierowcy, który znajdował się w przewróconej kabinie samochodu, strażacy musieli wykonać dostęp przy pomocy narzędzi ręcznych (łom, huligan) i na desce ortopedycznej przekazali poszkodowanego do przybyłego na miejsce ZRM. Paliwo z rozszczelnionych zbiorników zostało przepompowane do zbiorników zastępczych. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto uszkodzone pojazdy oraz betonowe separatory. Utrudnienia w ruchu na ulicy Nowohuckiej trwały kilka godzin. Na miejsce zdarzenia przybyły również Policja oraz służby komunalne.