sobota, 26 maj 2018 r.

Tragiczny wypadek w m. Wola Filipowska 2018-05-01
W dniu 01.05.2018 o godz. około 15:40 do SKKM wpłynęło zgłoszenie z numeru alarmowego 112 o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wola Filipowska. Do działań zadysponowano niezwłocznie zastępy z okolicznych jednostek OSP, zastęp z JRG 3 wraz z Oficerem Operacyjnym KM. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów OSP z Woli Filipowskiej w wyniku rozpoznania ustalono, że doszło do wypadku trzech samochodów osobowych. Na skutek zdarzenia pasażerowie pojazdów zostali uwięzieni. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonaniu dostępu do poszkodowanych. Po wydobyciu poszkodowani zostali przekazani przybyłemu na miejsce ZRM oraz LPR. W wyniku zdarzenia trzy osoby poniosły śmierć a cztery osoby zostały przetransportowane do szpitala. Droga krajowa DK79 na czas prowadzenia działań ratowniczych i czynności dochodzeniowych była całkowicie nieprzejezdna. Na miejscu obecny były Zastępca Komendanta Miejskiego bryg. Andrzej Nowak.