niedziela, 21 październik 2018 r.

Wypadek w Woli Zachariaszowskiej. 2018-05-30
W dniu 30.05.2018 r. wpłynęło zgłoszenie o przygniecionym przez samochód mężczyźnie w Woli Zachariaszowskiej. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 4 zastępy z JRG 5 wraz z Dowódcą, zastęp techniczny z JRG 2 oraz pobliskie OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano mężczyznę uwięzionego pod przednim, lewym kołem samochodu ciężarowego. W trakcie rozpoznania ustalono, iż przygniecionym mężczyzną jest kierowca tego pojazdu. Ustalono, iż podczas rozładunku kontenera z gruzem doszło do niekontrolowanego podniesienia przodu pojazdu, który opadając przygniótł nogę kierowcy. Działania pierwszych zastępów OSP przybyłych na miejsce zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ocenie stanu poszkodowanego, stabilizacji odcinka szyjnego oraz opatrzeniu otarć głowy, zmiażdżona kończyna zastała unieruchomiona. Działania PSP polegały na opiece nad poszkodowanym, odłączeniu akumulatorów, stabilizacji samochodu za pomocą klinów, uniesieniu samochodu przy pomocy poduszek pneumatycznych, uwolnieniu poszkodowanego i przekazaniu ZRM. Poszkodowanego był przytomny w kontakcie logicznym z raną na głowie uraz urazem stawu kolanowego. Został zabrany przez ZRM do szpitala. Działania PSP polegały również na zebraniu wyciekającego oleju hydraulicznego do naczynia zastępczego.

KR-P