niedziela, 21 październik 2018 r.

Tragiczny wypadek w miejscowości Cianowice. 2018-06-01
W dniu 1 czerwca 2018 roku o godzinie 17.23 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów na drodze 794 w miejscowości Cianowice. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano 2 zastępy z JRG5, OSP Cianowice, Skała , Maszyce, SCRt z JRG 2 oraz Oficera Operacyjnego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono zderzenie czołowe samochodu osobowego marki Fiat z samochodem dostawczym Renault. W zdarzeniu brał udział również trzeci pojazd który w wyniku zderzenia został uszkodzony, kierowca bez widocznych obrażeń. W samochodzie osobowym znajdowały się dwie nieprzytomne zakleszczone osoby, kierowca samochodu dostawczego znajdował się poza pojazdem przytomny bez widocznych obrażeń. Działania pierwszych zastępów OSP polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeprowadzeniu rozpoznania, wykonaniu wstępnej oceny stanu poszkodowanych, przy użyciu narzędzi hydraulicznych dokonaniu dostępu do pasażerki pojazdu osobowego wyciągnięciu jej na zewnątrz i przystąpieniu do resuscytacji krążeniowo oddechowej a następnie przekazaniu pierwszemu przybyłemu zespołowi ZRM który kontynuował podjętą resuscytację. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kolejnych zastępów PSP i OSP działania polegały na: dokonaniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych dostępu do kierowcy samochodu osobowego, pomoc ZRM w wydobyciu i transporcie poszkodowanego kierowcy, zabezpieczenie i przygotowanie miejsca dla LPR, pomoc w transporcie poszkodowanego do LPR, kierowanie ruchem drogowym, w pojazdach odłączono akumulatory. Poszkodowany kierowca z samochodu Fiat został zabrany przez śmigłowiec LPR do szpitala natomiast ZRM po dokonaniu resuscytacji i wykonaniu czynności medycznych stwierdził zgon pasażerki pojazdu.. Na miejsce zdarzenia przybyła Policja oraz Prokurator celem wyjaśnienia przyczyn wypadku . Po wykonaniu wszystkich czynności dochodzeniowych samochody zostały zabrane przez lawety. Drogę udrożniono, pozostałości powypadkowe usunięto z jezdni , dokonano sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych na jezdni, przywrócono bezpieczny ruch na drodze.