niedziela, 21 październik 2018 r.

Poszukiwania osoby - zalew bagry 2018-06-12
W dniu 11.06.2018 o godzinie 22.15 wpłynęło do SKKM PSP w Krakowie zgłoszenie, że na zalewie ,,Bagry” do wody wskoczył młody mężczyzna i niepokojąco długo nie wypływa na powierzchnię. Do akcji niezwłocznie zostały zadysponowane zastępy z JRG 4 oraz Oficer Operacyjny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia od osoby zgłaszającej otrzymano informację, że mężczyzna skoczył do wody z pomostu i nie wypłynął. Nurek – strażak ratownik wyposażony w specjalistyczny sprzęt wszedł pod wodę w celu przeszukania dna zalewu. W trakcie poszukiwań nurek natrafił na poszkodowanego, wydobył go na powierzchnię, udrożnił drogi oddechowe a następnie przetransportował na brzeg zalewu. Poszkodowany został przekazany ZRM owi, który prowadził czynności resuscytacyjne. Obecna na miejscu Policja prowadziła czynności wyjaśniające zdarzenie.