wtorek, 17 lipiec 2018 r.

Uszkodzenie instalacji na zbiorniku gazowym przez samochód ciężarowy 2018-07-09
W dniu 09.07.2018r. około godziny 08:46 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o uszkodzonej instalacji na zbiorniku gazowym przez samochód ciężarowy w miejscowości Mogilany. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG SK i D-cę JRG oraz okoliczne jednostki OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia jednostek OSP zastano uszkodzony, podczas manewrowania samochodem ciężarowym, zawór na zbiorniku z ciekłym gazem propan, zabezpieczono miejsce i wyznaczono strefę oraz zadysponowano Grupę SGRChem-Eko. Po przybyciu na miejsce D-cy JRG SK stwierdzono, że gaz ze zbiornika o pojemności 6700 litrów ulatniał się pod ciśnieniem do atmosfery. W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się chmury gazu sprawiono dwie kurtyny wodne, przystąpiono do uszczelniania wycieku z uszkodzonej instalacji oraz monitorowano na bieżąco atmosferę urządzeniem pomiarowym. Akcją dowodził Z-ca Komendanta Miejskiego st. bryg. Krzysztof Mendak, a na miejsce przybyła grupa operacyjna KM i Z-ca naczelnika wydziału operacyjnego mł. bryg Jeziorek Grzegorz.
Na tym działania zakończono, miejsce akcji przekazano właścicielowi.