wtorek, 19 listopad 2019 r.

Wypadek w Krakowie na ul. Dymarek 2018-07-14
W dniu 13 lipca 2018r. o godz. 20:20 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie że w Krakowie na ul Dymarek doszło do wypadku, a w samochodzie uwięzione są osoby. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano GBARt i GCBA z JRG 4, SCRt z JRG SA oraz Oficera Operacyjnego .Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono, wypadek drogowy samochodu osobowego, który wypadł z drogi uderzył w drzewo i wywrócił się na dach. W wyniku rozpoznania ustalono, że samochodem podróżowało 2 osoby. Byli to dwaj mężczyźni z których jeden o własnych siłach opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych natomiast drugi pozostawał w środku w stanie zagrożenia zdrowia i życia z podejrzeniem urazów wielonarządowych. Zastępy
PSP niezwłocznie przystąpiły do ewakuacji nieprzytomnego poszkodowanego z wnętrza pojazdu przy pomocy noszy typu deska i przekazaniu będącej na miejscu załodze ZRM. Drugiemu mężczyźnie udzielono wsparcia psychicznego oraz zaopatrzono widoczne rany głowy a następnie przekazano pogotowiu w stanie ogólnym dobrym. W uszkodzonym pojeździe odłączono zasilanie zapewniono zabezpieczenie na wypadek powstania pożaru przez rozwinięcie linii gaśniczej ponieważ wyczuwalny był intensywny zapach oleju napędowego. Na czas trwania akcji ratowniczej oraz późniejszych czynności dochodzeniowych prowadzonych przez Policję, na ulicy Dymarek całkowicie wstrzymano ruch. Uszkodzony pojazd został wyciągnięty na drogę przy pomocy wciągarki samochodowej i zabrany z miejsca przez lawetę na parking policyjny jako dowód w sprawie. Z jezdni usunięto wycieki oleju napędowego i silnikowego przy użyciu sorbentu do substancji ropopochodnych, elementy karoserii i innych części z samochodu usunięto na pobocze, ruch drogowy przywrócono.