środa, 15 sierpień 2018 r.

Śmiertelny wypadek motocyklisty - Skawina ul.Piłsudskiego 2018-08-01
W dniu 01.08.2018 ok. godz. 14.34 do SKKM wpłynęła informacja o wypadku samochodu z motocyklem w Skawinie przy ul.Piłsudskiego 22. Motocyklista nieprzytomny.

Na miejsce zadysponowano: GBA-Rt, GCBA-Rt oraz D-cę z JRG Skawina.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano motocykl Yamaha po zderzeniu z samochodem dostawczym Fiat oraz samochodem dostawczym Ford z przyczepą. Przed przybyciem na miejsce zdarzenia zastępów na miejscu obecny ratownik medyczny. Udzielał on pomocy poszkodowanemu z jeszcze jedną osobą postronną.
Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia samochodami pożarniczymi na sygnałach świetlnych oraz stożkami ostrzegawczymi, a następnie udzielenie pomocy poszkodowanemu. Po przybyciu ZRM poszkodowany został przekazany ratownikom PRM. Pomimo prowadzonej resuscytacji nie udało się przywrócić czynności życiowych poszkodowanego. Ratownicy zabezpieczali miejsce zdarzenia do czasu skończenia działań operacyjnych przez Policję oraz Prokuratora. Po usunięciu pojazdów posprzątano jezdnię z pozostałości i przekazano miejsce Policji.
PŚ/BR