czwartek, 20 wrzesień 2018 r.

Działania SGRT Kraków podczas tragicznego wypadku w Leszczawie Dolnej 2018-08-18
18 sierpnia 2018 roku w godzinach wieczornych doszło do wypadku autokaru w miejscowości Leszczawa Dolna na drodze nr 28. Pojazd na łuku drogi wypadł z drogi i osunął się z kilkunastometrowej skarpy poza jezdnię. Wsparcie ratownicze i sprzętowe stanowiła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego Kraków, która została zadysponowana za pośrednictwem SKKW w Krakowie na miejsce zdarzenia w celu prowadzenia działań poszukiwawczych osób poszkodowanych oraz przemieszczenia i wydobycia uszkodzonego wraku autokaru.
Zastępy, które stacjonują w JRG nr 2 w Krakowie SCRD Renault Rotator, oraz SCDź stanowiły nieocenione wsparcie podczas procesu wydobycia uszkodzonego pojazdu, który znajdował się kilkanaście metrów poniżej poziomu jezdni. Niestety w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosły trzy osoby, a ponad pięćdziesiąt zostało rannych.

BR