czwartek, 20 wrzesień 2018 r.

Wypadek z udziałem motocyklisty na ul. Reymonta w Krakowie 2018-09-06
W dniu 06.09.2018 o godzinie 19.02 do SKKM w Krakowie wpłynęło z CPR zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem na ul. Reymonta w Krakowie. Do akcji niezwłocznie zostały zadysponowane zastępy z JRG 3 oraz Oficer Operacyjny. Po przybyciu na miejsce w wyniku rozpoznania stwierdzono, że w zderzeniu udział brały trzy pojazdy a obok jednego z nich leży motocyklista, któremu pierwszej pomocy udzielały osoby postronne. Miejsce zdarzenia zabezpieczono stożkami ostrzegawczymi, taśmą ostrzegawczą, parawanem oraz samochodami pożarniczymi. W samochodach podróżowali tylko kierowcy którzy nie doznali żadnych obrażeń. Działania ratownicze zastępów Straży Pożarnej polegały na dokonaniu u poszkodowanego ręcznej stabilizacji głowy, oceny funkcji życiowych oraz dokonaniu szybkiego badania urazowego. W tym momencie na miejsce przybył ZRM. Wraz z załogą ZRM, przełożono poszkodowanego na nosze typu deska oraz przetransportowano do karetki. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję powstałą plamę oleju usunięto przy użyciu sorbentu. Teren działań został uprzątnięty z elementów karoserii a następnie udrożniono ruch drogowy .