sobota, 8 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2859004

 

Pożar samochodu osobowego w Krakowie 2018-09-10
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 10.09.2018 o godzinie 14.44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na ul. W. Weryhy-Darowskiego w Krakowie. Do akcji niezwłocznie zostały zadysponowane zastępy z JRG 3 wraz z D-cą JRG oraz zastęp z OSP.
Po przybyciu na miejsce akcji i rozpoznaniu stwierdzono, że zaparkowany samochód osobowy na parkingu osiedlowym pali się, a obok niego w odległości około 3 m leży kobieta w ciężkim stanie (rozległe poparzenia). Za pomocą pojazdów pożarniczych, stożków ostrzegawczych oraz taśmy ostrzegawczej zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO rozwinęli linię gaśniczą i podali prąd piany ciężkiej na palący się pojazd. Jednocześnie ratownicy odciągnęli poparzoną osobę w bezpieczne miejsce. Przystąpiono do udzielania pomocy medycznej. Na miejsce zadysponowano ZRM oraz LPR.
Przystąpiono do badania i usuwania spalonej odzieży. Ustalono że oparzone jest około 95% powierzchni ciała w I i II stopniu, górna część głowy widoczne oparzenie III stopnia. Oparzoną powierzchnię ciała zabezpieczono opatrunkami hydrożelowymi oraz okryto foliami NRC.
Podczas dalszego rozpoznania ustalono, że osoba która wyciągnęła poszkodowaną z palącego się pojazdu prawdopodobnie została poparzona. Okazało się że drugą poszkodowaną jest kobieta mieszkająca na pobliskim osiedlu. Po zlokalizowaniu poszkodowanej okazało się, że ma poparzoną twarz. Założono jej opatrunek hydrożelowy. Po przybyciu ZRM przekazano poszkodowane. Ratownicy zlokalizowali miejsce do lądowania dla śmigłowca i po jego przybyciu przyjęli go. Pożar został opanowany. Ciężej poszkodowana kobieta została zabrana przez zespół LPR, natomiast kobieta z poparzoną twarzą przez naziemny ZRM.
Na tym zakończono działania
Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja