poniedziałek, 10 grudzień 2018 r.

Wypadek motoparalotni 2018-09-16
W dniu 16.09.2018 o godzinie 14.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku motoparalotni w miejscowości Owczary gmina Zielonki. Do akcji niezwłocznie zostały zadysponowane zastępy z OSP, JRG 5 oraz Oficer Operacyjny KM PSP w Krakowie. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono rozbitą motoparalotnię na polu uprawnym. Motoparalotnią podróżowały dwie dorosłe osoby które były zakleszczone. Dokonano dostępu do osób poszkodowanych poprzez rozcięcie konstrukcji i przekazano ewakuowane osoby ZRM. Lekarz po przejęciu osób poszkodowanych stwierdził u mężczyzny brak czynności życiowych i przystąpiono do RKO, natomiast druga osoba była ranna w kontakcie. Na miejsce zadysponowano śmigłowiec LPR, dla którego przygotowano lądowisko. Po pewnym czasie RKO Lekarz stwierdził zgon mężczyzny, natomiast kobieta została przetransportowana do przybyłego śmigłowca LPR, a następnie zabrana do szpitala. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i przekazane Policji. Na tym działania zakończono.

WT