niedziela, 21 październik 2018 r.

Skawina - szczęśliwy finał poszukiwań 8-latka. 2018-09-18
W dniu 18.09.2018 o godz. 19.15 Dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie poprosił o pomoc w poszukiwaniach 8-letniego chłopca.
Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG-Skawina (wyposażony w kamerę termowizyjną) , zastęp OSP Skwania I oraz
OSP Skawina II.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zdenerwowaną matkę, która twierdziła że dziecko (z zespołem Downa) lat 8 oddaliło się samotnie od budynku zamkniętego przedszkola, w którym przebywał wraz z ojcem. Wg informacji rodziców przedszkole zostało przeszukane trzykrotnie - bez rezultatu. Na miejscu była Policja. Od Komendanta komisariatu Policji w Skawinie otrzymano zdjęcie chłopca, które zostało skopiowane na telefony funkcjonariuszy biorących udział w akcji. Ratownicy zostali podzieleni na kilkuosobowe zespoły, które dostały za zadanie przeszukanie określonego obszaru w promieniu jednego kilometra od miejsca przebywania chłopca. Do akcji zostały zadysponowane Grupy Poszukiwawcze z OSP Goszcza i OSP Kęty wraz z psami poszukiwawczymi. Po ponad godzinie poszukiwań ratownicy zostali powiadomieni przez rodziców i Policję, że chłopiec odnalazł się cały i zdrowy w przedszkolu - ukryty za meblami. Grupy Poszukiwawcze zawrócono z trasy. Zastępy powróciły do koszar.