poniedziałek, 10 grudzień 2018 r.

Wypadek budowlany w m. Kaszów 2018-09-22
W dniu 22.09 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku podczas prac rozbiórkowych w miejscowości Kaszów. Do działań niezwłocznie zadysponowano pobliskie jednostki OSP, JRG3 wraz z Oficerem Operacyjnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu stwierdzono, że podczas prac wyburzeniowych w stodole murowanej doszło do wypadku gdzie pracownik został uderzony spadającą żelbetową belką. Za pomocą taśmy ostrzegawczej i samochodów pożarniczych zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy z pierwszego przybyłego zastępu OSP Kaszów wydobyli poszkodowanego z pod gruzów i ewakuowali w bezpieczne miejsce. Po sprawdzeniu czynności życiowych i badaniu urazowym przystąpiono do resuscytacji. Na miejsce zadysponowano ZRM i LPR. Po przybyciu powyższych służb przekazano poszkodowanego mężczyznę służbom medycznym, które kontynuowały resuscytację. Na miejsce przybyła policja wraz z prokuratorem, a w celu skontrolowania budynku zadysponowano nadzór budowlany.