wtorek, 13 listopad 2018 r.

Modlnica - 3 osoby ranne po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym na DK 94 2018-10-18
W dniu 18.10 ok godz. 16.25 do SKKM wpłynęła formatka z CPR-u informująca o wypadku drogowym na 326 km DK94.
Na miejsce zadysponowano:
- OSP Modlnica,
- 2 zastępy z JRG-5,
- Oficera Operacyjnego.
Po przybyciu na miejsce akcji pierwszego zastępu z OSP Modlnica zastano wypadek samochodu ciężarowego marki Scania z samochodem osobowym Renault Megane. W wyniku wypadku uszkodzeniu uległy również dwa inne samochody poruszające się w czasie zdarzenia drogą DK 94. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu opuściły pojazdy o własnych siłach przed przybyciem zastępów PSP i OSP( wszyscy przytomni). Kierujący pojazdem Renault uskarżał się na ból w klatce piersiowej, w związku z czym przed przyjazdem pierwszego KDR położył się na trawie i znajdował się pod opieką innych kierujących. Ratownik z OSP zebrał wywiad medyczny od poszkodowanego i przeprowadził badanie urazowe. W związku z tym, iż poszkodowany był przytomny z zachowanym oddechem udzielono wsparcia psychicznego do czasu przyjazdu ZRM. Na miejsce przybył II KDR z JRG-5, zapoznał się z sytuacją, podtrzymał dotychczasowe decyzje, polecił wprowadzić ruch wahadłowy. Na miejsce przybyła Policja, ZRM, które przejęło poszkodowanego. Podróżująca z nim (pojazdem Renault) żona oraz syn po konsultacji z lekarzem ZRM- również stwierdzili że udadzą się do szpitala na obserwację - w tym celu przybyło drugie ZRM. Na miejsce przybył III KDR - Oficer Operacyjny SKKM, który po zapoznaniu się z sytuacją, podtrzymał wszystkie dotychczasowe decyzje. Po wykonaniu wszystkich czynności przez Policję działania PSP polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, uprzątnięciu resztek pokolizyjnych. Po zakończeniu swoich czynności Policja poleciła usunąć pojazd z drogi. W związku z powyższym na miejsce zadysponowano SCRt Scania z JRG-2. Po dotarciu podjęto działania mające na celu usunięcie samochodu ciężarowego z drogi na najbliższe możliwe miejsce wskazane przez Policję. Samochód ten miał sprawny układ pneumatyczny i kierowniczy, nie był jednak dopuszczony przez Policję do ruchu ze względu na braki w oświetleniu (rozbity zderzak i przednia lewa lampa). Samochód usunięto na sztywnym holu na najbliższy parking (w odległości ok 150m). Pozostałe auta zostały zabrane przez Pomoc Drogową ( Citroen C4 odjechał o własnych siłach). Na tym działania zakończono.