czwartek, 20 czerwiec 2019 r.

Liczba odwiedzin : 1953474

Karniów - Mężczyzna wpadł do studni 2018-12-26
W dniu 26.12.2018 o godz. 21.27 do SKKM wpłynęła formatka z CPR-u, z którj wynikało,że do studni wpadł mężczyzna.
Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano:
- OSP Karniów, OSP Czulice, OSP Łuczyce,
- GBA-Rt z JR7 7,
- SRWys z JRG-3 ze Specjalistyczna Grupą Ratownictwa Wysokościowego (SGRW Kraków 3),
- SLRR z Oficerem Operacyjnym SKKM.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż w studni (na głębokości około 15 metrów poniżej poziomu terenu) w wodzie siedzi przytomny, w logicznym kontakcie mężczyzna. Teren akcji zabezpieczono. Ratownicy rozebrali konstrukcję zabezpieczającą studnię oraz opuścili poszkodowanemu koło ratunkowe w celu zabezpieczenia. Po przybyciu na miejsce ratowników z JRG-3(SGRW Kraków 3) sprawiono trójnóg ratowniczy oraz urządzenie typu rollgliss. Po sprawdzeniu czujnikiem Tetra atmosfery wewnątrz studni pod kątem substancji niebezpiecznych (stale monitorowana), opuszczono ratownika w aparacie SOUDO do jej wnętrza. Ratownik przy pomocy technik wysokościowych zabezpieczył i podjął poszkodowanego. Po ewakuacji mężczyzna został przekazany załodze ZRM. Jednocześnie w domu ratownicy udzielali pomocy matce poszkodowanego, która doznała omdlenia. Kobiecie udzielono wsparcia psychicznego oraz podano 100% tlen. Po przybyciu kolejnego ZRM poszkodowaną przekazano załodze.