czwartek, 6 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2855944

 

Narama - nocne poszukiwania kobiety. 2019-01-01
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 01.01.2019 ok 21.10 Dyżurny Policji poprosił o wsparcie w poszukiwaniach zaginionej osoby w miejscowości Narama gm.Iwanowice.
Do działań zadysponowano OSP: Sieciechowice, Krasieniec Stary, Narama, Maszków, Poskwitów, Michałowice. A także jeden zastęp z JRG-5 wyposażony w kamerę termowizyjną. Punktem koncentracji była remiza OSP Narama.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR otrzymał informację od funkcjonariuszy Policji, iż kobieta w wieku 59 lat opuściła swój dom informując rodzinę o zamiarze próby samobójczej i udała się w nieznanym kierunku. Na miejsce przybył również pies policyjny. Następnie przegrupowano siły i środki w okolice domu zaginionej kobiety. Obecnym na miejscu zastępom OSP przydzielono rejony do przeszukania. W tym czasie Policja próbowała ustalić możliwe miejsca przebywania kobiety. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne ( silny wiatr i opady deszczu)pies nie podjął tropu. W czasie poszukiwań ratownicy z OSP Narama w jednym z domów odnaleźli poszukiwaną, którą następnie przekazano Policji. Na tym działania zakończono.
W poszukiwania, które trwały blisko 2 godziny i 30 minut zaangażowanych było:
7 zastępów OSP - 30 druhów,
1 zastęp PSP - 5 ratowników.

Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja