czwartek, 14 listopad 2019 r.

Pożar autokarów na parkingu przy ul. Kamiennej w Krakowie 2019-01-02
Kilka minut przed godziną 19 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie dotarło zgłoszenie o pożarze autokarów przy ul. Kamiennej w Krakowie.W trakcie rozpoznania ustalono że na ogrodzonym parkinu po dwóch stronach placu manewrowego zaparkowanych jest kilkanaście autobusów. Trzy z nich znajdujące się w środku objęte były pożarem. Działania PSP w pierwszej fazie polegały na podaniu 3 prądów gaśniczych piany w obronie na bezpośrednio zagrożone ogniem autobusy. Teren akcji podzielono na dwa odcinki bojowe. Zaopatrzenia wodne zrealizowano w oparciu o dwa hydranty dostępne na miejscu działań. Dodatkowo na miejsce działań zadysponowano zastęp GCBM 25/32.
W związku z bardzo dużym zadymieniem na miejsce działań zadysponowano SLRRChem w celu monitorowania skażenia powietrza. W strefie zagrożenia ratownicy działali w aparatach ODO. Na miejsce działań przybyła również Grupa Operacyjna Komendanta Wojewódzkiego. W momencie ugaszenia pożaru roty zaczęły przeszukiwać autokary. Nie znaleziono żadnej osoby poszkodowanej, a miejsce prowadzonych działań przekazano Policji. W wyniku pożaru spaleniu i uszkodzeniu uległo 5 autokarów zaparkowanych na parkingu.

BR