wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206411

Pożar domu w Domiarkach. 2019-01-06
W dniu 6 stycznia 2019 roku ok. godziny 6.20 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o pożarze poddasza domu jednorodzinnego w m. Domiarki. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG 5 , JRG7, Oficera Operacyjnego oraz okoliczne OSP. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar części domu z poddaszem. W budynku zamieszkiwały dwie rodziny, które opuściły obiekt o własnych siłach przed przyjazdem zastępów PSP i OSP. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Pogotowie Energetyczne oraz Policję. Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym, podaniu 1 prądu wody w natarciu na dach budynku. Po przyjeździe zastępów PSP kontynuowano działań prowadzone przez OSP oraz podano kolejne dwa prądy wody w natarciu do pomieszczeń mieszkalnych i na poddasze budynku. W trakcje działań gaśniczych jeden z mieszkańców źle się poczuł, na miejsce zdarzenia zadysponowano ZRM. Poszkodowanemu udzielono pomocy medycznej. Po przyjeździe na miejsce ZRM poszkodowanego przekazano załodze karetki, która zabrała go do szpitala. Z pomieszczeń budynku wyniesiono trzy butle gazowe 11 kg oraz jedną 3 kg. Po skontrowaniu butli kamerą termowizyjną żadna z butli nie wymagała chłodzenia. O godzinie 8:20 nastąpiła podmiana strażaków JRG5 , JRG7 oraz Grupy Operacyjnej KM. Po działaniach gaśniczych KDR podjął decyzję o rozbiórce części spalonego dachu oraz ściany szczytowej budynku. Na miejsce przybył Wójt Gminy Iwanowice który zorganizował kwatery zastępcze dla mieszkańców budynku dotkniętego pożarem. Inspektor Nadzoru Budowlanego po wykonaniu oględzin wydał wstępną decyzję o zakazie przebywania osób w obiekcie i jego zakazie użytkowania. Wejścia do budynku oraz teren ogrodzono taśmą ostrzegawczą. Miejsce akcji przekazano do zabezpieczenia i nadzorowania Wójtowi Gminy Iwanowice.
W działaniach udział brało 5 Zastępów PSP oraz 7 OSP.