czwartek, 25 kwiecień 2019 r.

Włosań gm.Mogilany - zakopianka - przewrócona przyczepa z balami drewna. 2019-01-25
W dniu 25.01 ok godz. 16.20 do SKKM w Krakowie z CPR-u wpłynęła formatka "TRASA KRAKÓW-ZAKOPANE , S7 KM 682 I 6 KM , PRZED STACJĄ BP SAMOCHÓD CIĘZAROWY PRZEWOĄZACY DREWNO PRZEWRÓCIŁ SIĘ , DROGA ZABLOKOWANA"

Na miejsce zadysponowano:
- GBA-Rt, GCBA-Rt z JRG Skawina,
- GCBA i SLRt z OSP Mogilan,
- GBA z OSP Włosań,
- Oficera Operacyjnego SKKM.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód ciężarowy przewożący drewniane bale w ilości 14 sztuk o długości ok 12 m i średnicy do 80 cm, które spadły z przyczepy typu dłużyca i leżały na dwóch pasach jezdni w kierunku Zakopanego, całkowicie blokując ruch drogowy. W zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia za pomocą pojazdów pożarniczych na sygnalizacji świetlnej oraz stożków ostrzegawczych. Na miejscu Policja prowadziła czynności dochodzeniowe oraz służba drogowa uprzątnęła jezdnię. Po drewniane bale przyjechał inny samochód, uszkodzony pojazd odjechał w eskorcie Policji. Czas trwania akcji wydłużony ze względu na czynności prowadzone przez Policję oraz gabaryty ładunku, do którego przeładunku musiał dojechać specjalistyczny sprzęt.