czwartek, 25 kwiecień 2019 r.

Kraków - zadymienie w przedszkolu. 2019-01-28
W dniu 28.01.2018 ok. godz. 08.10 Dyżurny SKKM otrzymał telefoniczną informację o zadymieniu w jednym z pomieszczeń w przedszkolu przy ul.Grotttgera.

Na miejsce zadysponowano:
- GBA-Rt, GCBA-Rt, SCD-30 oraz Dowódce z JRG-3,
- GBA-Rt z JRG-1

Pierwszy przybył zastęp z JRG1. Po wstępnym rozpoznaniu ustalono, iż pożar powstał w jednym w pomieszczeń przedszkolnych na poziomie parteru. Na miejscu była administratorka obiektu oraz nauczyciele przedszkola, którzy wyprowadzili wszystkie dzieci (czwórka dzieci) na plac zabaw. Po wyłączeniu prądu w rozdzielni ratownicy ubrani w AODO poprowadzili jeden prąd wody do środka przez drzwi wejściowe.Po przybyciu trzech zastępów z JRG 3 na miejsce zadysponowano Pogotowie Energetyczne oraz Pogotowie Gazowe. Dodatkowo na miejsce zadysponowano również ZRM w celu przebadania dzieci. Po przybyciu na miejsce Pogotowia Energetycznego i Gazowego został odcięty prąd oraz gaz na całym budynku. Po ugaszeniu pożaru rozpoczęto oddymianie pomieszczenia poprzez otwarcie okna oraz wspomaganie agregatem oddymiającym.Po odymieniu wprowadzono do środka kamerę termowizyjną w celu skontrolowania miejsca pożaru. Po wykonaniu kontroli kamerą termowizyjną podjęto decyzję o wycięciu podłogi w okolicach miejsca pożaru. Po przybyciu na miejsce ZRM dzieci przebywające pod opieka nauczycieli zostały przebadane, a następnie przekazane rodzicom.
Po usunięciu deskowania podłogi miejsce pożaru dogaszono. Po zakończeniu działań wszystkie pomieszczenia zostały skontrolowane na obecność tlenku węgla wskazania 0ppm. Miejsce działań przekazano administratorce obiektu. Akcję na tym zakończono.