piątek, 10 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2806716

 

Mogilany - DK7 - poważny wypadek. 2019-02-15
Zobacz zdjęcia (0)
W dniu 15.02.2019 o godz. 10.02 do SKKM wpłynęła formatka z CPR-u: "PRZY ZJEŻDZIE ZE STAREJ ZAKOPIANKI NA ZAKOPIANKE SAMOCHÓD DACHOWAŁ, SAMOCHÓD WJECHAŁ W ROBOTNIKÓW"

Na miejsce zdarzenia zadysponowano:
- GBA-Rt, GCBA-Rt, SLRR z D-cą JRG Skawina,
- OSP Mogilany, OSP Włosań.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy leżący na dachu, na poboczu DK 7 - po uderzeniu w barierę energochłonną. Wewnątrz znajdował się kierowca, pasażerka samodzielnie opuściła pojazd. Trzech pracowników służby drogowej pod nadzorem Terenowego Inspektora Drogowego z GDDKiA prowadziło prace naprawcze pobocza drogi. Jeden z tych pracowników znajdujący się w wykopie, wskutek kolizji został uderzony barierą energochłonną. W chwili przybycia pierwszego zastępu OSP Mogilany na miejscu był już ZRM oraz Policja. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia za pomocą pojazdów pożarniczych na sygnalizacji świetlnej oraz stożków ostrzegawczych, wykonaniu dostępu do uwięzionego kierowcy pojazdu i przekazaniu go ZRM. Następnie po zamknięciu ruchu na DK7 (w obydwu kierunkach) zabezpieczano lądowanie śmigłowca LPR. Kierujący samochodem został zabrany z miejsca zdarzenia przez śmigłowiec LPR, dwoje pozostałych poszkodowanych (pasażerka pojazdu oraz pracownik służby drogowej) zostali odwiezieni przez karetki ZRM. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych przez Policję jezdnię uprzątnięto i przekazano przedstawicielowi GDDKiA. Pojazd przekazano Policji.

Na miejsce zdarzenia przybyły też zastępy z KP PSP Myślenice: 2 x GBA-Rt, SLRR z Komendantem Powiatowym oraz OSP Głogoczów. Informacja o tym wypadku wpłynęła również do tamtejszego SKKP. Miejscem zdarzenia miał być Głogoczów.

Zobacz zdjęcia (0)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja