środa, 20 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2219933

Osoba przysypana ziemią podczas prac budowlanych- Kraków ul. Wrobela. 2019-02-21
W dniu 21.02.2019 dyspozytor Państwowego Ratownictwa Medycznego poinformował służbę dyżurną SKKM, iż udają się do przysypanej osoby. Wypadek ma miejsce przy ul. Wrobela.
Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano:
- 2 x GBA-Rt oraz SLRR z Zastępcą Dowódcy JRG
- Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą (4 zastępy)

Po przyjeździe na miejsce akcji KDR otrzymał informację od pracowników budowy o poszkodowanym znajdującym się w wykopie ziemnym na terenie budowy stacji paliw.
Roty ratownicze udały się na miejsce zdarzenia wyposażone w łopaty oraz torbę R1.
Wykop został zabezpieczony przy pomocy drabin nasadkowych oraz stempli budowlanych znajdujących się na terenie budowy.
Poszkodowany znajdował się w wykopie, miał przysypane nogi, był przytomny,bez widocznych obrażeń, ratownicy podali poszkodowanemu tlen 100%.
Wg informacji uzyskanych od pracowników budowy poszkodowany został odkopany(poszkodowany był zakopany do wysokości klatki piersiowej i tracił przytomność) przy pomocy koparki oraz łopat przed przybyciem PSP.
Po zabezpieczeniu wykopu strażacy przy pomocy łopat odkopali nogi poszkodowanego,który następnie opuścił wykop o własnych siłach i został przekazany przebywającemu na terenie akcji.
Na miejscu zdarzenia obecna była Policja.
ZRM udzielał KPP poszkodowanemu w ambulansie(uraz prawego barku spowodowany zawaleniem masy ziemi).

Na miejscu zdarzenia pozostała Policja oraz ZRM.