sobota, 25 maj 2019 r.

Wypadek samochodowy na ul. Branickiej 2019-03-15
W dniu 15.03.2019 około godziny 11:55 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na ul. Branickiej w Krakowie. Na miejsce zadysponowano zastępy z SA PSP, JRG 4 oraz Oficera Operacyjnego.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu ustalono wypadek samochodu osobowego. Miejsce zdarzenia zabezpieczono przy pomocy pojazdów bojowych. Jedna osoba podróżowała pojazdem znajdującym się przy krawędzi jezdni. Na miejscu obecny był już zastęp z SA PSP wykonujący dostęp do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Pojazd ustabilizowano. Osoba poszkodowana przytomna w kontakcie słownym. W uszkodzonym pojeździe obecny był ratownik stabilizujący odcinek szyjny kręgosłupa poszkodowanego i udzielający wsparcia psychicznego. Działania zastępów polegały na wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez usunięcie drzwi pasażera. Po uzyskaniu dostępu, osoba ewakuowana na desce. Po wykonaniu badania wstępnego poszkodowany przekazany ZRM. Na miejscu zdarzenia obecna Policja. Wycieki płynów eksploatacyjnych posypano sorbentem. Na tym działania zakończono.