wtorek, 31 marzec 2020 r.

Wypadek na ul. Podzamcze w Krakowie 2019-03-17
W dniu 16 marca br o godzinie 8:50 SKKM otrzymało zgłoszenie, o zawalonej ścianie na ul. Podzamcze w Krakowie pod którą mogą być uwięzione osoby. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że podczas prac budowlanych, prowadzonych na Wzgórzu Wawelskim, doszło do zawalenia wykopu i części muru oporowego na północnym zboczu wzgórza. Pod osuwiskiem i uszkodzonym fragmentem muru znajdował się mężczyzna, jeden z pracowników budowlanych, który był uwięziony w wykopie i przygnieciony fragmentem muru ze stalowymi zbrojeniami. Ratownicy przy użyciu poduszek pneumatycznych oraz specjalistycznego sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanego, który był podczas tych czynności na bieżąco monitorowany przez ZRM. Mężczyzna został bardzo szybko uwolniony i przekazany, do karetki, gdzie ZRM podjął resuscytację krążeniowo-oddechową u poszkodowanego. Po około godzinie prowadzenia zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych, lekarz stwierdził zgon. Na miejsce przybyli przedstawiciele Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego oraz prokurator. Miejsce zdarzenia przekazano Policji, która wyjaśnia okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku. W działaniach udział brało 6 zastępów straży pożarnej.