wtorek, 12 listopad 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2206664

Wypadek na Zakopiance w miejscowości Gaj 2019-03-17
W dniu 11.03.2019 r o godz. 14.11 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku na Zakopiance w miejscowości Gaj. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG Skawina oraz 2 zastępy z OSP Mogilany. Po przybyciu na miejsce zastano zderzenie dwóch samochodów osobowych oraz osobę postronną, która prowadziła resuscytację osoby poszkodowanej w wypadku. W wyniku zdarzenia został zablokowany lewy pas w kierunku Myślenic oraz lewy pas w kierunku Krakowa. Działania strażaków z OSP Mogilany polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia samochodami pożarniczymi na sygnałach świetlnych oraz stożkami ostrzegawczymi, jednocześnie przejęciu resuscytacji od osoby postronnej. Na miejsce przybyła Policja i Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy ZRM przejęli poszkodowanego od strażaków prowadząc dalsze czynności resyscytacyjne. Strażacy odłączyli dopływ prądu do akumulatorów oraz przeprowadzili sorpcję płynów eksploatacyjnych wyciekłych z samochodów biorących udział w zdarzeniu. Na miejsce przybył Dowódca JRG Skawina, który przejął dowodzenie. Ratownicy medyczni z ZRM przeprowadzili dodatkowo badanie trzech osób biorących udział w zdarzeniu, dwie osoby zostały zabrane do szpitala na dalsze badania. Obecny na miejscu lekarz stwierdził zgon reanimowanego kierowcy. Po przeprowadzonych czynnościach operacyjnych przez Policje oraz przez prokuratora, samochody zostały zabrane przez lawety, a jezdnia posprzątana przez przedstawicieli GDDKiA.

KR-P