czwartek, 21 listopad 2019 r.

Wypadek na DK 94 w miejscowości Gotkowice 2019-03-17
W dniu 14.03.2019 r. o godz. 11.21 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Gotkowice na drodze krajowej 94. Niezwłocznie na miejsce zostały zadysponowane zastępy z JRG 5 i z pobliskie jednostki OSP. Po przybyciu na miejsce akcji pierwszego zastępu z OSP Sąspów zastał on na miejscu wypadek 4 samochodów, które całkowicie zablokowały DK-94. Na miejscu obecne było ZRM. W wyniku rozpoznania ustalił, że w każdym samochodzie podróżowali tylko kierujący. W jednym z samochodów znajdowało się uwięzione ciało kobiety u której ratownik medyczny wcześniej stwierdził zgon, pozostali kierujący opuścili pojazdy o własnych siłach. Na miejsce przybyły zastępy z PSP wraz Dowódcą JRG-5, który przejął dowodzenie i zapoznał się z sytuacją. Polecił on sprawienie parawanu przy samochodzie w którym znajdowało się ciało celem odsłonięcia od gapiów oraz wygrodzeniu terenu taśmą ostrzegawczą oraz stożkami ostrzegawczymi. Dodatkowo polecił sprawdzić czy w uszkodzonych pojazdach zostały odłączone akumulatory. Na miejsce przybyła Policja, która prowadziła swoje czynności. Kierujący dzaiałaniami poprzez SKKM Kraków poprosił o zadysponowanie na miejsce Służbę Drogową z GDDKiA. Na miejsce również przybyła pani Prokurator. Po wykonaniu wszystkich czynności przez Policję oraz Prokurator w oczekiwaniu na przybycie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych narzędziami hydraulicznymi wykonano dostęp do ciała celem jego wydostania z pojazdu. Obecne na miejscu lawety pomocy drogowej w międzyczasie usuwały z jedni uszkodzone pojazdy. Po zabraniu wszystkich samochodów jezdnię uprzątnięto. W czasie całych działań droga krajowa nr 94 była zablokowana w obydwu kierunkach.

KR-P