poniedziałek, 6 kwiecień 2020 r.

Zderzenie samochodów osobowych - DK94 Jerzmanowice 2019-03-27
W dniu 27.03.2019r o godzinie 20:20 do SKKM w Krakowie wpłynęła formatka Z CPR o zdarzeniu na drodze DK94 w miejscowości Jerzmanowice. Po przybyciu na miejscu zastano zderzenie czołowe dwóch pojazdów. W wyniku rozpoznania stwierdzono zderzenie czołowe dwóch pojazdów osobowych, którymi podróżowały łącznie 3 osoby, które wymagają udzielenia pomocy medycznej. Pierwsze przybyłe OSP ewakuowało poszkodowanych z uszkodzonych pojazdów oraz udzieliło im wsparcia psychicznego. Następnie na miejsce zdarzenia przybył pierwszy ZRM, który dokonał segregacji poszkodowanych oraz ich wstępnego zaopatrzenia. W kolejnej fazie działań na miejsce zdarzenia sukcesywnie przybywały kolejne ZRM oraz Policja. Działania OSP: zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ewakuacja poszkodowanych z pojazdów, pomoc pierwszemu przybyłemu zespołowi ZRM, oświetlenie terenu działań. Działania OSP i PSP: zabezpieczenie miejsca zdarzenia poprzez rozwinięcie linii szybkiego natarcia, pomoc ZRM przy przenoszeniu poszkodowanych do karetek, zepchnięcie uszkodzonych pojazdów na pobocze, usunięcie pozostałości powypadkowych, sorpcja rozlanych płynów eksploatacyjnych. Podczas prowadzenia działań ruch na DK94 został całkowicie wstrzymany. Siły i Środki obecne na miejscu: OSP Jerzmanowice, OSP Przeginia, OSP Sąspów, JRG5 oraz Oficer Operacyjny SKKM.