sobota, 11 lipiec 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2808265

 

Pożar mieszkania ul.Jerzmanowskiego 2019-04-01
Zobacz zdjęcia (5)
W dniu 01.04.2019 o godz. 06.35 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR) dotarło zgłoszenie pożarze mieszkania przy ul. Jerzmanowskiego w Krakowie.

Na miejsce niezwłocznie zadysponowano:
- GBA-Rt, GBA-Rt, GCBA, SD-30 z JRG-6,
- GBA-Pr, SD-30 z JRG-2
- SLRR z Oficerem Operacyjnym.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań ratowniczo - gaśniczych. Po przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wydobywające się dymy i ogień z mieszkania na 6 piętrze budynku wielorodzinnego.
Z uwagi na silne zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ODO oraz używali kamery termowizyjnej. Pożar udało się szybko ugasić po rozwinięciu linii gaśniczej klatką schodową od wewnątrz. Około 20 mieszkańców zostało wyprowadzonych z mieszkań powyżej miejsca pożaru. Na miejscu działał również Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Pogotowie Gazowe i Energetyczne. W wyniku pożaru ranna została jedna osoba, która została przewieziona do szpitala.
Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Miejski PSP w Krakowie. Mieszkańcy, którzy opuścili swoje lokale po skontrolowaniu przez strażaków czujnikami wielogazowymi wrócili do swoich mieszkań.

PŚ/BR
Zobacz zdjęcia (5)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja