czwartek, 21 listopad 2019 r.

Wypadek w Krakowie na skrzyżowaniu ulic Kuklińskiego-Nowohucka-Klimeckiego 2019-04-18
W dniu 18 kwietnia br około godziny 18:10 Dyżurny Operacyjny przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z autobusem na ul. Nowohuckiej w Krakowie. Na miejsce zadysponowano zastępy z JRG-4 oraz Oficera Operacyjnego.Po przyjeździe na miejsce zastępów PSP stwierdzono, że na skrzyżowaniu ulic Nowohucka,Kuklińskiego,Klimeckiego doszło do zderzenia samochodu osobowego i autobusu MPK. Stojące na skrzyżowaniu uszkodzone samochody powodowały bardzo duże utrudnienia w ruchu innych pojazdów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia przez odpowiednie ustawienie pojazdów ratowniczych oraz stożków ostrzegawczych. Jednocześnie przeprowadzono szczegółowe rozpoznanie w wyniku którego ustalono, że na skutek zderzenia poszkodowane zostały 3 osoby dorosłe oraz 2 dzieci. Do chwili przyjazdu na miejsce Zespołów Ratownictwa Medycznego, strażacy przeprowadzili wywiad medyczny oraz badanie urazowe. U wszystkich stwierdzono ogólne stłuczenia głów, klatki piersiowej oraz kończyn górnych i dolnych. Poszkodowanym udzielono pomocy medycznej i wsparcia psychicznego. Po przybyciu na miejsce ZRM, wszystkie osoby poszkodowane zostały przekazane ratownikom, po czym zostali oni przetransportowani do szpitali. Po wykonaniu oględzin i dokumentacji przez Policję, uszkodzone pojazdy odholowano na pobocze. Z jezdni usunięto pozostałości powypadkowe i przywrócono ruch drogowy we wszystkich kierunkach.Obecna na miejscu Policja wyjaśni okoliczności wypadku.