piątek, 15 listopad 2019 r.

Zderzenie busa z samochodem osobowym na ul. H. Modrzejewskiej w Krakowie. 2019-05-08
W dniu 7 maja 2019 r. o godzinie 12:40 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu busa z samochodem osobowym na ul. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 2 zastępy z JRG 5 i Dowódcę. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano kolizję dwóch pojazdów: samochodu do przewozu osób Mercedes Sprinter oraz samochodu osobowego Skoda Octavia. Samochód marki Mercedes znajdował się na lewym boku na środku jezdni ul. Makowskiego pomiędzy ulicami Wielkotyrnowską oraz Modrzejewskiej. Busem podróżowało 6 pasażerów i kierowca, wszyscy pasażerowie opuścili pojazd samodzielnie przed przyjazdem służb. Taksówka marki Skoda znajdowała się częściowo na skrzyżowaniu ulicy Makowskiego z ulicą Wielkotyrnowską. Przód pojazdu znajdował się na chodniku i nosił ślady zderzenia z busem. Kierowca pojazdu podróżował sam i również opuścił pojazd przed przyjazdem służb. Na miejsce zdarzenia razem z zastępami straży pożarnej przybyła karetka pogotowia oraz straż miejska. W wyniku rozpoznania z relacji kierowcy busa ustalono, że 4 spośród 6 pasażerów samodzielnie oddaliło się z miejsca zdarzenia. Obu kierowców i 2 pasażerów skierowano pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Osoby poszkodowane po przebadaniu nie wymagały transportu do szpitala. Działania PSP w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, skierowaniu osób poszkodowanych do karetki, odłączeniu akumulatorów samochodów i sorpcji płynów poeksploatacyjnych z samochodu Skoda. Po zakończeniu czynności Policji, na miejsce zadysponowano ciężki samochód techniczny z JRG SA PSP Kraków. Przy pomocy poduszek pneumatycznych wysokiego i niskiego ciśnienia oraz dźwigu HDS z samochodu specjalistycznego SCRt-Scania, postawiono pojazd na koła.

KR-P