środa, 24 lipiec 2019 r.

Liczba odwiedzin : 2011936

Wypadek na 408 km autostrady A4 2019-05-09
W dniu 08.05.2019 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku na autostradzie A4 na wysokości 408 km w kierunku Balic. Do działań niezwłocznie zadysponowano zastępy z JRG Skawina, JRG 2, JRG 3, OSP oraz Oficera KM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który uderzył w naczepę ciągnika siodłowego znajdującego się na pasie awaryjnym autostrady. W pojeździe osobowym za kierownicą znajdował się mężczyzna, który nie mógł o własnych siłach opuścić pojazdu. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia za pomocą pojazdów pożarniczych oraz stożków ostrzegawczych, stabilizacji samochodu, odcięciu drzwi i wydostaniu poszkodowanego na desce ortopedycznej na zewnątrz. Poszkodowanego po zabezpieczeniu do szpitala przetransportowano przy pomocy LPR.