wtorek, 11 sierpień 2020 r.
Bip
Bezpieczny Powiat K-ki
Bezpieczny Kraków
   Sprawy OSP
 
 Liczba odwiedzin : 2863661

 

Kolizja na A4 - wywrócona ciężarówka z węglem. 2019-05-16
Zobacz zdjęcia (2)
W dniu 16.05.2019 r. o godzinie 13:15 do SKKM wpłynęło zgłoszenie o wypadku na 383 kilometrze autostrady A4. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano 3 zastępy z JRG 3 wraz z Zastępcą Dowódcy Jednostki oraz pobliskie OSP. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu /OSP Krzeszowice/ stwierdzono, że na skutek wystrzału przedniej lewej opony ciągnik siodłowy z naczepą /przewożący węgiel/ zjechał na pas zieleni miedzy pasami autostrady i przewrócił się na prawy bok. Na skutek zdarzenia węgiel wysypał się głównie na pas zieleni oraz na lewy pas ruchu na długości około 30 m.
W chwili przybycia pierwszego zastępu na miejscu była już karetka pogotowia oraz Policja. Kierowca znajdował się w karetce. W czasie rozpoznania ustalono, że w zdarzeniu nie brały udziału inne pojazdy. Ustalono również, że kierujący ciągnikiem siodłowym jechał sam. Kierujący opuścił pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb. Stan zdrowia kierowcy nie wymagał dalszej hospitalizacji. Ratownicy przy użyciu łopat i mioteł uprzątnęli węgiel z autostrady na pas zieleni. Ruch na autostradzie początkowo odbywał się jednym pasem w obydwu kierunkach. Po uprzątnięciu węgla i przestawieniu samochodów ratowniczych ruch odbywał się dwoma pasami ruchu w obydwu kierunkach.
Nasze działania, poza posprzątaniem węgla, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.
Ponieważ samochód oraz rozsypany węgiel znajdowały się na pasie zieleni /poza drogą/, właściciel pojazdu zobowiązał się we własnym zakresie zorganizować działania mające na celu postawienie i odholowanie ciągnika oraz zebrania węgla, a obsługa autostrady przejęła zabezpieczenie miejsca zdarzenia.


KR-P
Zobacz zdjęcia (2)

 


Powrót do interwencji

 (c) Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie
 Administracja