czwartek, 20 czerwiec 2019 r.

Liczba odwiedzin : 1953469

Wypadek DK7 w Michałowicach 2019-05-21
W dniu 20.05.2019 około 23:20 do SKKM wpłynęła formatka z CPR o zderzeniu czołowym samochodu osobowego z ciężarowym. Na miejsce zadysponowano pobliskie OSP oraz JRG7 wraz z Oficerem Operacyjnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek z udziałem samochodu ciężarowego oraz osobowego. Doszło do zderzenia czołowego pojazdów, samochód osobowy znajdował się w rowie poza jezdnią, samochód ciężarowy na pasie DK 7 w stronę Krakowa. Ruch na drodze został zablokowany w obu kierunkach. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Kierowcę samochodu osobowego ewakuowano z samochodu przy użyciu deski ortopedycznej. Ewakuacja pasażerki wymagała użycia narzędzi hydraulicznych oraz wykonania dostępu poprzez usunięcie bocznych drzwi i środkowego słupka. Następnie poszkodowaną przetransportowano na desce ortopedycznej do karetki. Na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec LPR, który zabrał poszkodowaną kobietę.