czwartek, 20 czerwiec 2019 r.

Liczba odwiedzin : 1953446

Tragiczny wypadek w Zdzięsławicach 2019-05-25
W dniu 24.05.2019 ok godziny 21:55 do SKKM wpłynęła formatka z CPR o wypadku w miejscowości Zdzięsławice. Niezwłocznie zadysponowano pobliskie OSP Więcławice i OSP Książniczki oraz dwa zastępy z JRG 7 i Oficera Operacyjnego KM PSP.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy w przydrożnym rowie. Pojazd uderzył przodem w przepust betonowy. W środku znajdował się nieprzytomny kierowca z zachowanym oddechem. Osoby postronne odłączyły akumulator w pojeździe przed przybyciem JOP. Działania JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,założeniu kołnierza ortopedycznego następnie wykonaniu dostępu do poszkodowanego poprzez wycięcie tylnej kanapy. Poszkodowanego uwolniono wraz z ZRM z pojazdu, po czym przeniesiono do karetki. Podczas prowadzonych działań, jezdnia była zablokowana w obu kierunkach. Przybyły na miejsce lekarz ZRM stwierdził zgon.